HISTORIA MARKI

HISTORIA
MARKI

Nasza historia to historia firmy, która nigdy nie stanęła w bezruchu. Razem z naszym domem – Tasmanią są dla nas źródłem inspiracji i motywacji do tworzenia. Sięga ona 1870-tego roku, kiedy John Blundstone wraz ze swoimi synami zaczął importować materiały obuwnicze z Anglii do miasta Hobart, stolicy Tasmanii w Australii i produkować z nich wyspecjalizowane obuwie.

Przełomowym momentem naszej marki była międzynarodowa wystawa w Hobart w roku 1894, na której buty Blundstone zostały uznane jako “wyjątkowe”, “niezwykle dobrze wykonane” oraz takie, które “nie mają sobie równych”. Od tamtego momentu nasze buty stają się uosobieniem obuwia zaprojektowanego, aby komfortowo w nim pracować i żyć.

TASMAŃSKIE
KORZENIE

Na początku XX wieku logo Blundstone zostaje przeprojektowane tak, aby zawierało w sobie nazwę naszego naturalnego, niepowtarzalnego domu – Tasmanii. W centrum Hobartu zostaje wybudowana fabryka, produkująca 2 tysiące par butów tygodniowo, a wraz z wybuchem I Wojny Światowej Blundstone zostaje jednym z 20 producentów butów dla wojsk australijskich.

W latach 30-tych Wielki kryzys odciska swoje piętno również na mieszkańcach Tasmanii w tym firmie Blundstone, zostaje ona wykupiona przez rodzinę Cuthbertson, której członkowie do dzisiejszego dnia są właścicielami naszej firmy. Jednak nazwisko jej założyciela pozostaje nazwą firmy, jakoże jest ono utożsamiane z wysoką jakością i niezawodnością.

Gdy wybucha II Wojna Światowa, Blundstone zaopatrza Australijską armię w pół miliona par butów, w tym buty z modelu z knagami w podeszwach, który spotyka się z tak dobrym odbiorem u żołnierzy, że później zamieniają oni swoje prywatne buty na buty Blundstone. Ten konkretny model stanowił podstawę do naszej współczesnej linii butów pracowniczych, które zyskały sporą popularność w latach 50-tych dzięki swojej niezwykłej wytrzymałości i najwyższej jakości.

Lata 60-te przynoszą nową erę dla rozwoju naszej już 90-cio letniej firmy i na rynek wchodzi nowa linia butów z serii #500. Są to oryginalne sztyblety z unikatowym projektem, będącym wynikiem lat doświadczenia w branży obuwniczej w połączeniu z zastosowanie najnowszych technologii. Od tamtego czasu na świecie sprzedano ponad 25 milionów par butów z serii #500, które okazały się być hitem wśród podróżników, kreatywnych twórców, najróżniejszych pracowników, miłośników festiwali muzycznych i wielu wielu innych.

GDZIEKOLWIEK
DOTRĘ

Kolejna dekada przynosi wiele wzniosłych momentów dla butów Blundstone – wspinają się na wyżyny Everestu wraz z szerpami, wyruszają na sprzedaż poza Australią w państwach Oceanii, zyskują pierwszą dla obuwia Australijską Nagrodę Designu a nasza firma rozpoczyna współpracę z australijską rządową agencją odpowiedzialną za badania naukowe.

W latach 80-tych nasz dyrektor zarządzający Sir Harold Cuthbertson jest pasowany na rycerza za swoje zasługi dla przemysłu i społeczności Australii. Powstają nowe fabryki oraz po raz pierwszy buty Blundstone zostają eksportowane na europejski rynek, a pod koniec XX wieku są już dostępne w 22 różnych krajach.

Końcówka XX wieku to również liczne nowe współprace oraz znaczne rozszerzenie oferty dostępnych butów, ponieważ pojawiają się pierwsze dziecięce modele oraz uznając kobiecą rolę w społeczeństwie, również damskie modele butów roboczych.

Zmiana wymogów i preferencji klientów w XXI wieku staje się źródłem obrania nowego kursu w produkcji naszego obuwia, powstają modele butów zimowych z dodatkowym ociepleniem, butów trekkingowych, butów na obcasie. Do ich produkcji używa się wysokiej jakości materiałów już nie tylko klasycznej skóry, ale też nubuku, zamszu czy tej w jakości premium.

Na dzisiejszy dzień buty Blundstone są noszone przez ludzi na całym świecie i były testowane w najróżniejszych dziedzinach, wciąż pozostajemy rodzinną marką, której główna kwatera mieści się w rodzimej Tasmanii. Otwarci na nowe horyzonty wiemy, że nasze buty nie zmienią świata, ale ich właściciele – nasi klienci mają już taką możliwość.