Jak dopasować rozmiar Blundstone?

Jednym z kluczowych elementów korzystania z butów Blundstone jest precyzyjne dopasowanie rozmiaru. W dzisiejszym wpisie pomożemy Wam przejść przez ten proces, byście mogli cieszyć się maksymalnym komfortem na co dzień.

1. System Rozmiarów Blundstone – Numeracja Brytyjska.

Blundstone korzysta z numeracji brytyjskiej. Dla ułatwienia, poniżej znajdziesz tabelę konwersji rozmiarów na numerację europejską (EUR) oraz długość w milimetrach. Pamiętaj, że Blundstone powinny być dopasowane zarówno pod względem długości, jak i w głównej części śródstopia.

Tabela rozmiarów: Unisex (Classics/Dress/Lug Boots/Originals)

Tabela rozmiarów: Damskie modele

Tabela rozmiarów: Thermals

Tabela rozmiarów: Dziecięce

2. Rozmiary Połówki.

Rozmiary połówki różnią się szerokością, a nie długością. Różnica ta dotyczy tęgości kopyta, co wpływa na szerokość, nie zaś na długość. Jeśli masz szerszą stopę, to rozmiary połówki są dla Ciebie, natomiast jeśli masz szczupłą stopę, zalecamy wybór rozmiarów całkowitych, na przykład 37 EU – 4 UK.

3. Dodatkowa Wkładka.

Jeśli but pasuje pod względem długości, ale odczuwasz pewien luz w śródstopiu, serią Classics wyróżnia się dodatkową wkładką. Możesz umieścić ją pod wkładką właściwą, zapewniając jeszcze lepsze dopasowanie i komfort.

Blundstone to doskonały wybór, jeśli szukasz uniwersalnych butów na wszystkie pory roku. Jednak pamiętaj, że odpowiedni rozmiar to klucz do wygody! Zadbaj o to, aby Twój wybór był dopasowany zarówno do długości, jak i kształtu Twojej stopy.

Blundstone Polska